Zima nie bardzo chce odpuścić w tym roku, więc taki posępny dzień będzie idealny na powrót do Kew. Podziwiałam jesienią w tym ogrodzie szklarnie, szczególnie widoczne przy tak spokojnej porze roku jaką jest jesień. Bez wątpienia zawartość każdej z nich zasługuje co najmniej na jeden dzień zwiedzania, ale nie można mieć wszystkiego.
Palm House, najbardziej sztandarowa i znana ze wszystkich szklarni Kew. Znajduje się w centralnej części ogrodu, otoczona pięknym stawem.
Palm House w Kew Gardens.
Temperate House to szklarnia wiktoriańska, przez długi czas była nieczynna. Ponownie została otwarta 13 maja 1982 roku.
Nie mogłam wyjść z podziwu przyglądając się tym architektonicznym detalom
I kolekcji paproci oczywiście
I całkiem współczesna już Princess of Wales Conserwatory. Najbardziej skomplikowane szklarnie Kew upamiętniają księżną Augustę, fundatorkę ogrodu i żonę księcia Walii Fredericka. Szklarnia poniżej została otwarta 29 lipca 1987 r. przez Lady Dianę, Księżną Walii.
Princess of Wales Conservatory.
Szklarnia podzielona jest na strefy, uprawia się w niej między innymi storczyki i kaktusy.
Szklarni w Kew jest całkiem sporo, mniejszych i większych.
Ja osobiście żałuję, że nie sfotografowałam szklarni z roślinami alpejskimi (Davies Alpine House), bardzo współczesnej i nowoczesnej otwartej w 2006 r. Szklarnia ta została nagrodzona prestiżową nagrodą RIBA (Royal Institute of British Architects).
Tekst i zdjęcia Marta Góra
Komentarze mogą być sprawdzane pod kątem ich zawartości. Nie będą akceptowane treści zawierające m.in. wulgaryzmy, treści obraźliwe lub linki pozycjonujące strony www. Więcej informacji: Polityka prywatności.