Ogród z winnicą w Grojcu pod Krakowem

Ogród z winnicą w Grojcu pod Krakowem.

Rok po założeniu w ogrodzie gościła ekipa HGTV

Ogród z winnicą. Ekipa programu Nowa Maja w Ogrodzie z wizytą w Grojcu. Ogród z winnicą. Ekipa programu Nowa Maja w Ogrodzie.

Ogród z winnicą, położony w miejscowości Grojec, niedaleko Krakowa. Działka ma kształt długiego prostokąta, znaczna jej część położona jest na stoku. Na tym nachyleniu znajduje się winnica i niewielki ogród warzywno-owocowy. Marzeniem inwestorów było stworzenie ozdobnego oraz romantycznego ogrodu bylinowego, przyjaznego owadom.

Kwitnące od wczesnej wiosny rośliny mają za zadanie przyciąganie jak największej ilości zapylaczy ale mają też sprawiać radość całej rodzinie. Z tarasu rozpościera się rozległy widok na sąsiadujący Tenczyński Park Krajobrazowy oraz zamek Tenczyn. Rabaty bylinowe zaplanowano przy tarasie oraz po bokach ogrodu. Środkową część ogrodu przeznaczyliśmy na rekreacyjny trawnik – znajduje się pod nim oczyszczalnia i żadne nasadzenia nie było możliwe. Ta spora przestrzeń sprawdza się świetnie jako część wykorzystywana do gier i zbaw dla dzieci.

Wśród bujnych bylinowych nasadzeń wije się kręta ścieżka, która prowadzi do sauny. Na rabatach znalazło się miejsce dla róż angielskich, hortensji, kalin i dla kilku niewielkich drzew, które ładnie wpisują się w krajobraz. Nie zabrakło typowych dla angielskich ogrodów bylin: szałwii, przetacznikowców, kocimiętek, bodziszków i lawendy. Jesienią okolice sauny zdobią trawy ozdobne i rozchodniki.

 

Marta Góra

Udostępnij ten wpis:

Zobacz więcej inspiracji na Instagramie Marta Góra