Galeria zdjęć z ogrodów zaprojektowanych przez Toma Stuarta Smitha

Tom Stuart Smith jest angielskim architektem krajobrazu, projektantem ogrodów oraz autorem wielu książek ogrodniczych. Specjalizuje się w tworzeniu ogrodów łączących naturalizm i nowoczesność.

Trzy z ośmiu jego projektów zostały nagrodzone złotym medalem na wystawie Chesea Flower Show w Londynie. Tom Stuart Smith zaprojektował wiele dużych ogrodów prywatnych i publicznych na angielskiej wsi. Projektował również mniejsze ogrody miejskie, również wiele ogrodów w całej Europie, Indiach, USA i na Karaibach.

Jego najbardziej godne uwagi prace to Broughton Grange (na zlecenie Stephena Hestera) w hrabstwie Oxfordshire, Mount St John w Yorkshire, Fort Belvedere w Windsor Great Park oraz nowy ogród w zamku Windsor, który powstał na zlecenie rodziny królewskiej z okazji Złotego Jubileuszu Królowej.

Tom Stuart-Smith był również zaangażowany, wraz z holenderskim projektantem krajobrazu Pietem Oudolfem, przy tworzeniu planu zagospodarowania przestrzennego w Trentham Gardens i przekształceniu tamtejszego włoskiego ogrodu. Jedna z jego nowszych i ciekawszych prac to ogród o powierzchni dwóch hektarów wokół Szklarni Dwustulecia w ogrodach RHS Wisley pod Londynem. Tom stworzył ten projekt dla Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego.

Piękne, ogromne rabaty bylinowe z falującymi trawami i monumentalnymi strzyżonymi topiarami z grabów przyciągają tłumy zwiedzających. Ogrody zostały otwarte dla publiczności przez królową w czerwcu 2007 r.

Tom Stuart Smith jest także wykładowcą, wykładał w Wielkiej Brytanii i USA.

Udostępnij ten wpis:

Co o tym sądzisz?

Komentarze mogą być sprawdzane pod kątem ich zawartości. Nie będą akceptowane treści zawierające m.in. wulgaryzmy, treści obraźliwe lub linki pozycjonujące strony www. Więcej informacji: Polityka prywatności.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Monika

Co za piekny ogród!

Array
(
  [font_family] => Poppins
  [info_bar_color] => #282828
  [info_bar_bg] => #e5e5e5
  [info_bar_button_color] => #ffffff
  [info_bar_button_bg] => #63be76
  [info_bar_hover_button_text_color] => #ffffff
  [info_bar_hover_button_bg_color] => #6ec5e1
  [more_info_bar_button_color] => #ffffff
  [more_info_bar_button_bg] => #878787
  [more_info_bar_hover_button_text_color] => #ffffff
  [more_info_bar_hover_button_bg_color] => #6ec5e1
  [close_button_button_color] => #ffffff
  [close_button_button_bg] => #ff3a3a
  [close_button_hover_button_text_color] => #dd3333
  [close_button_hover_button_bg_color] => #ffffff
)